Spotkanie jest darmowe i otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych.
Biogram naszego Gościa:
STANISŁAW RADOŃ – ks. dr (KWSPZ i UPJP2, Kraków), teolog (UPJP2, Kraków) i psychoterapeuta (KUL, Lublin).
Odbył praktykę psychologiczną w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jego główne zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień psychologii religii: twórczość i dojrzałość (religijność osób twórczych, dojrzałość religijna, duchowość, pedagogika dialogu), uważność (metody jej pomiaru, obszary zastosowań, skuteczność interwencji opartych o uważność), medytacja i doświadczenia mistyczne na podstawie neuropsychologicznych badań w świetle teorii sieci i grafów.
Jest autorem ponad 50 publikacji na temat uważności, w tym autorem polskich adaptacji różnych narzędzi do pomiaru uważności (Freiburg Mindfulness Inventory, Mindfull Attention Awarness Scale , Five Facet Mindfulness Questionnaire, Rumination-Reflection Questionnaire) oraz doświadczeń mistycznych (Mystical Experience).
Autor książek Religijność potencjalnych artystów w kontekście preferowanych wartości (1999) i Przeżycia religijne młodzieży uzdolnionej artystycznie (2006) oraz około 100 publikacji.
Aktualnie przygotowuje pierwszą polską książkę o uważności "Czy medytacja naprawdę działa? Specyfika, typologia, uwarunkowania, funkcje i efektywność uważności oraz chrześcijanka kompatybilność” (w druku).
Koordynuje prace dotyczące utworzenia ośrodka naukowo-badawczego w Krakowie Instytutu Psychoterapii i Rozwoju Integralnego, który opiera się o techniki uważności.
ks. dr Stanisław
Radoń
Jak się zmienia mózg podczas praktyk uważności?"
Koło Naukowe Mindfulness i Polskie Towarzystwo Mindfulness zapraszają na spotkanie z ks. dr Stanisławem Radoniem "Jak się zmienia mózg podczas praktyk uważności?", które odbędzie się 18 stycznia 2016, o godz. 18:00 na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, sala S303, ul. Chodakowska 19/31.
ks. dr Stanisław Radoń - strona webowa | wydarzenie na Facebook'u - link