Opiekun Koła
prof. dr hab. PAWEŁ OSTASZEWSKI
Dziekan Wydziału Psychologii,
Kierownik Katedry Analizy Zachowania.
Psycholog. Specjalizuje się w psychologii behawioralnej, psychologii biologicznej i radykalnym behawioryzmie. Interesuje się wykorzystaniem psychologii behawioralnej w rozwoju osobistym i terapii. Bada behawioralne metody zmiany zachowania, zwłaszcza rozwijanie tzw. elastyczności psychologicznej poprzez metody stosowane w ramach terapii akceptacji i zaangażowania (ACT).
Zajmuje się także analizą procesu dokonywania wyboru oraz problematyką samokontroli i impulsywności w sytuacji nagród odroczonych, a także takich, których uzyskanie wymaga włożenia wysiłku.
Współautor takich publikacji jak: „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem” (2012), „Analiza zachowania. Vademecum” (2016), „Współczesna psychologia behawioralna” (2016).
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu biologicznych podstaw zachowania, klinicznych zastosowań psychologii behawioralnej, podstawowych procesów i pojęć z analizy zachowania oraz kształtowania i modyfikacji zachowania.
prof. dr hab. Paweł Ostaszewski jest obecnym, drugim w historii Koła Naukowego Mindfulness - jego Opiekunem. Dziękujemy za jego nieustające wsparcie i pomoc.
dr hab. Izabela Krejtz,
prof. Uniwersytetu SWPS
Psycholog poznawczy, prowadzi wykłady i warsztaty z metodologii badań okulograficznych, promotor prac magisterskich i empirycznych m.in. z zakresu psychologii pozytywnej.
Kierownik grantów:
-
"Trening ukierunkowania uwagi a zaburzenia depresyjne" przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu Harmonia, 2012-2016";
-
"Age differences in the roles of cognitive and psychophysiological processes in shaping reactions to stress and the use of feedback about stress reaction as a clinical intervention" prowadzonego w ramach programu POMOST/POWROTY, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, 2011-2014.
Pierwszym Opiekunem Koła Naukowego Mindfulness była dr hab. Izabela Krejtz, profesor Uniwersytetu SWPS.
Wyrażamy głęboką wdzięczność za pomoc w jego powstaniu i zaangażowanie w prace Koła między 10'2013 a 05'2014.