top of page

Spotkanie jest darmowe i otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych.

Biogram naszego Gościa:


JULIA WAHL – psycholog, psychoterapeuta (szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym w Manchester Institute for Psychotherapy, Manchester, Wlk. Brytania, u Richarda Erskine’a, PhD z Institute for Integrative Psychotherapy, Nowy Jork, USA), założyciel i dyrektor The Mind Institute, trener uważności (mindfulness) oraz współczucia (compassion).

Przeprowadziła ponad 30 edycji 8-tyg. Treningu Uważności w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu oraz Gdańsku.

Przez ostatnie kilka lat pracowała w Szpitalu MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, gdzie prowadziła terapię indywidualną, grupową, warsztaty na temat złości.

Obecnie superwizuje się u Marii Marquardt (Katowicki Instytut Psychoterapii ) oraz Christophera Germera, PhD (Harvard Medical School).

Przeprowadziła szereg warsztatów i szkoleń m.in. na temat psychoterapii, psychopatologii, radzenia sobie z emocjami, uważności oraz współczucia m.in. dla dyrektorów więzień polskich, Komendy Głównej Policji.

Obecnie tworzy program wsparcia dla pacjentów onkologicznych w oparciu o podejście współczucia w ramach doktoratu na University of Derby.

Współczucie jest sercem uważności. Współczucie według definicji Dalajlamy to „wrażliwość na cierpienie siebie i innych, a jednocześnie głębokie zaangażowanie dotyczące jego zmniejszenia”, a zatem jest to „wrażliwa uwaga/świadomość plus motywacja” (Gilbert, 2010) i działanie. Obecnie podejście to jest z sukcesem stosowane w psychoterapii, a badania pokazują, iż trening współczucia znacznie zmniejsza poczucie wstydu, samokrytykę, depresję oraz lęk (Mayhew & Gilbert, 2008).
Podejście współczucia (ang. compassion) jest coraz szerzej stosowane we współczesnej, zachodniej psychologii, psychoterapii (zwłaszcza w tzw. III. fali terapii CBT) oraz medycynie. Skuteczność tego podejścia oraz jego poszczególnych narzędzi jest potwierdzana poprzez systematycznie rosnącą ilość badań (m.in. badań w dziedzinie neuropsychoendokrynologii). W trakcie wykładu omawiana będzie Terapia Skoncentrowana na Współczuciu (ang. Compassion-Focused Therapy - CFT), która jest jedynym podejściem terapeutycznym, które w tak szerokim stopniu wykorzystuje techniki i założenia współczucia. Przedstawione również zostaną badania pokazujące szerokie zastosowanie tego podejścia.

Julia
Wahl
Wprowadzenie do Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu

Mindfulness i Polskie Towarzystwo Mindfulness zapraszają 6 listopada 2015 na spotkania z Julią Wahl "Wprowadzenie do Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu”. Spotkamy się o godz. 19:00 w Sali S305, Uniwersytetu SWPS, w Warszawie, przy ul. Chodakowskiej 19/31.

Julia Wahl - strona webowa  |  wydarzenie na Facebook'u - link

bottom of page