Spotkanie jest darmowe i otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych.
Spotkanie dedykowane pacjentom na każdym etapie zdrowienia i po chorobie, osobom wspierającym, lekarzom, psychologom, personelowi medycznemu.
Biogram naszego Gościa:
ANNA BORZESZKOWSKA – Ma za sobą ponad 20 letnie doświadczenie pracy w korporacjach w obszarze finansów i HR. Większość czasu pracowała jako dyrektor HR w wielu krajach w regionie EMEIA. W pracy ważne jest dla niej partnerstwo w biznesie na wszystkich poziomach.
W codziennej pracy zawodowej fascynują ją ludzie, biznes i praca w wielokulturowych środowiskach. Jest to dla niej źródłem wielu inspiracji i energii do działania. Upatruje w różnorodności ogromny potencjał do wykorzystania. Widzi w ludziach nieskończone możliwości rozwoju. Tworzy i wspiera wiele programów i inicjatyw.
Od kilku lat swoje zainteresowania kieruje również w kierunku psychoonkologii. Dokształca się w tej dziedzinie. Jest certyfikowanym w San Francisco Cancer Coachem w programie „From Panic to Powerful” oraz absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i wolontariuszem w Pomorskiej Infolinii Onkologicznej. Prowadzi warsztaty, grupy wsparcia dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Obecnie kształci się w Programie Simontona.
Jest fundatorem i prezesem Fundacji Onkologicznej Nieoczekiwana Podróż.
Jest certyfikowaną w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction).
Jej wieloletnia praca zawodowa i zainteresowania pozwalają skłaniają do tego aby patrzeć na człowieka jako na całość. Wszystko co do tej pory nauczyła się i doświadczyła stara się integrować w pracy z ludźmi na poziomie ich pracy zawodowej i życia osobistego.
Wykształcenie:
Tytuł magistra prawa uzyskała na Uniwersytecie Gdańskim.
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej oraz studia Master of Business Administration (MBA).
Jest certyfikowanym Master Coachem przy European Mentoring and Coaching Council (EMCC).
Obecnie jest studentką studiów doktoranckich.
Terapia MBCT-Ca (Mindfulness-Based Cognitive Therapy – Cancer) została opracowana przez Trish Bartley, autorkę ksiązki „Mindfulness-Based Cognitive Therapy for Cancer„, wykładowcę University of Wales,Bangor. MBCT-Ca pomaga osobom, które cierpią na przewlekły stres, obniżenie nastroju towarzyszące chorobie nowotworowej i wspiera proces zdrowienia.
Z uwagi na bardzo wysoką skuteczność tarapii opartej na uwżności w redukcji nawrotów depresji rozpoczęto prace nad stosowaniem takiego rodzaju terapii w innych obszarach. Prof. Mark Williams wspierał rozwój programu MBCT-Ca dla osób chorych na nowotwory. Również Prof. John Teasdale był zaangażowany w adaptację ćwiczeń dobranych specjalnie dla tej grupy pacjentów.
Liczne badania wskazują, że w przypadku osób chorych na raka udział w programie MBCT redukuje o 65% ogólne zmiany nastrojów i o 35% symptomy stresu. Wykazano, że im więcej czasu uczestnik spędza praktykując uważność tym mniejszych wahań nastrojów doświadcza.
Terapia uważności MBCT-Ca składa się z 8 cotygodniowych spotkań z terapeutą oraz z ćwiczeń wykonywanych z płytą CD pomiędzy spotkaniami.
Ważne – program może prowadzić jedynie terapeuta MBCT.
Anna
Borzeszkowska
Mindfulness w doświadczeniu choroby nowotworowej
KN Mindfulness i Polskie Towarzystwo Mindfulness zapraszają 5 listopada 2014 r., o godz. 18:00, na otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spotkanie z Anną Borzeszkowską „Mindfulness w doświadczeniu choroby nowotworowej".
Anna Borzeszkowska - strona webowa | wydarzenie na Facebook'u - link